Na to se nebudu koukat Rudolf Sacký - malba a grafika / biografie

Narozen 1947 ve Frýdku-Místku. Je absolventem Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti (1962-1966), obor užitá a propagační grafika, pod vedením profesorů Kořínka (grafický design), Hanáčka (písmo) a Hrabce (technologie) a u profesorů portrétní a figurální kresby Jiřího Jašky a Karla Hofmana.

Během studia hrál a zpíval v hudební skupině, která vznikla v r. 1963 na uherskohradišťské SUPŠ, jmenovala se The Thorns (Bodláci). Začínala v divadélku Origo v Redutě ve složení P. Foltera, A. Babraj, R. Sacký, P. Rímský, Wladimiro "Mates" Miszák, Josef "Jogi" Kaloč a I. Světlík (konferenciér). Roku 1964 přijela do Hradiště světoznámá skupina Manfred Mann a Bodláci jim dělali předskokany. Ke konci studia se kapela stala velmi známou a byla pozvána na natáčení do brněnského studia Čs. rozhlasu, kde natočila skladby Honey, Nezbývá mi než ti dát sbohem, Má loď se loudá a V dětství míval jsem tě rád.

Tehdy byl také pozván k vystupování do Slováckého divadla, kde hrál se spolužákem A. Babrajem ve hře pro děti Komu kvetou slunečnice režiséra Josefa Paly (role kluka) a v Shakespearově hře Sen noci svatojánské v režii Pavla Rímského st. (role elfa).

Po ukončení studia odešel na vojnu, po níž nastoupil jako výtvarník do oddělení propagace Závodního klubu Slezan Fr.-Místek (Národní dům) a opět začíná hrát, tentokrát v místní kapele Hammond, ve které působí vynikající muzikanti, např. L. Skuplík, B. Adámek, zpěvák H. Huječek a zpěvačka a později filmová herečka J. GiergielováJana Giergielová (působila mj. v pražském divadle Semafor). V roce 1981 vzniká v Místku velký swingový orchestr pod vedením E. Šurmana, se kterým zpívá tentokrát swing.

Svou volnou tvorbu vystavuje v galerii Pod sovou, později v knihkupectví Lev Bílek, se spolužáky ze školy ve Veselí nad Moravou na výstavě "UH 62-66" a také ve Vyškově, kde se představil na základě pozvání místních filmařů Radomíra Jadomka a Libora Veselého, jejichž filmy Malíř švestkových knedlíků a Vyškov v proměnách času obohatil svým hlasem a kresbami. Jeho dílo je možné spatřit i na farmě Bolka Polívky, v podobě obrazu Mladý BoleslavMladý Boleslav, zdobící interiér mistrovy restaurace.

Po roce 1989 nastává poptávka po nových logotypech, je osloven velkými firmami i soukromníky, aby jim navrhl firemní značky. Vytvořil loga např. pro ČSAD F-M, Karviná a Havířov, Lesostavby F-M, pro Národní dům, klub Stolárna, projekt Psí útulek, prodejnu Vanilla a další.